Po převezení těla zemřelého na Ústav soudního lékařství je provedena pitva. Po pitvě lze pozůstalým poskytnout informace o příčině smrti, a to na základě písemné žádosti zaslané na kontaktní adresu ústavu. Druhou možností je osobní rozvor s lékařem, který prováděl pitvu (po telefonickém sjednání schůzky). Telefonicky příčinu smrti zásadně nesdělujeme. Má-li o výsledek pitvy zájem ošetřující lékař, pak je příčina smrti sdělena na jeho písemné dožádání na kontaktní adresu ústavu.
Tělo k pohřbení bývá k dispozici nejpozději za 48 hodin po provedení pitvy. Po tuto dobu je uložení těla v chladicím zařízení zdarma, po 48 hodinách je účtováno úložné dle platného sazebníku Fakultní nemocnice Hradec Králové. U soudních pitev je nutno vyčkat na souhlas s pohřbením těla od státního zástupce.
Pro pozůstalé je důležitou informací skutečnost, že při případné návštěvě Ústavu soudního lékařství LF UK a FN nedostanou žádné písemné potvrzení o úmrtí, stejně tak nedostanou úmrtní list. Ten je vystavován spádovou matrikou a zaslán pozůstalým do 2-3 týdny po úmrtí. Pokud jde o oděv pro zemřelého do rakve, pak tento je možné předat pohřební službě, která zařizuje pohřeb. Oděv, ve kterém byl zemřelý přivezen k pitvě, je společně s tělem vydán pohřební službě. V případě biologické kontaminace oděvu rozhodne pitvu provádějící lékař o jeho likvidaci. Cennosti dovezené případně s tělem (převyšuje-li jejich hodnota 1000 Kč), kreditní karty, klíče apod., jsou předány do centrálního depozitáře Fakutní nemocnice pro pozůstalostní řízení.
V možnostech i kompetenci pohřební služby je vystavení těla po pitvě. Vystavení těla v prostorách našeho pracoviště není možné. Výběr pohřební služby je pak plně na svobodném rozhodnutí pozůstalých. Pro objednání pohřbu je třeba pohřebnímu ústavu předložit občanský průkaz (rodný list) zemřelého a občanský průkaz toho, kdo pohřeb zajišťuje. Vybraná pohřební služba zajišťuje většinu formálních náležitostí a dalších úkonů, které souvisejí s pohřbením těla.